Narol Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFR1656G1ZA
Call 0804383974591% Response Rate
Send Enquiry






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Insulation Material | Fibreglass |
| Max Temp | 180°C |
| Conductor Size | 1 sqmm |
| Conductor Material | B/C+SS |
| Voltage Rating | 300 V |
| Cable Type | Single Core |
| Size | 0.25 sq mm - 25.00 sq mm |
| Number of Core | Single Core |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Radiant |
View Complete details








Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Insulation Material | Fibreglass |
| Max Temp | 180°C |
| Conductor Size | 1 sqmm |
| Conductor Material | T/C+SS |
| Voltage Rating | 1.00kV |
| Cable Type | Single Core |
| Number of Core | Single Core |
| Size | 1 sq mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Radiant |
View Complete details








Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Insulation Material | Fibreglass |
| Max Temp | 180°C |
| Conductor Size | 1 sqmm |
| Conductor Material | B/C+SS |
| Voltage Rating | 1.1 kV |
| Cable Type | Single Core |
| Number of Core | Single Core |
| Size | 6 sq mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Available Size | 0.25 Sq mm to 25.00 Sq mm |
View Complete details








Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Insulation Material | Fibreglass |
| Max Temp | T/C+SS |
| Conductor Size | 0.75 sqmm |
| Conductor Material | Copper |
| Voltage Rating | 1.1 kV |
| Cable Type | Single Core |
| Number of Core | Single Core |
| Size | 2.5 sq mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Radiant |
View Complete details








Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Insulation Material | Fibreglass |
| Max Temp | 180°C |
| Conductor Size | 2.5 sqmm |
| Conductor Material | T/C+SS |
| Voltage Rating | 1.00kV |
| Cable Type | Single Core |
| Number of Core | Single Core |
| Size | 1 sq mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Available Size | 0.25 Sq mm to 25.00 Sq mm |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Insulation Material | Fibreglass |
| Max Temp | 180°C |
| Conductor Size | 1 sqmm |
| Conductor Material | B/C+SS |
| Voltage Rating | 1.00kV |
| Cable Type | Single Core |
| Number of Core | Single Core |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Multicolor |
| Packaging Type | Roll |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Insulation Material | Fibreglass |
| Max Temp | 180°C |
| Conductor Size | 1 sqmm |
| Conductor Material | T/C+SS |
| Voltage Rating | 1.00kV |
| Cable Type | Single Core |
| Number of Core | Single Core |
| Size | 1 sq mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Available Size | 0.25 Sq mm to 25.00 Sq mm |
View Complete details







Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Max Temp | 180°C |
| Number of Cores | Single Core |
| Conductor Size | 4 sq.mm |
| Insulation Material | Fiberglass |
| Conductor Material | Copper |
| Voltage Rating | 1.1 kV |
| Armour Type | Unarmoured |
| Cable Type | Power Cable |
| Number of Core | Single Core |
| Size | 4 sq mm |
View Complete details









Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Insulation Material | Fibreglass |
| Max Temp | 180°C |
| Conductor Size | 1 sqmm |
| Conductor Material | Copper |
| Voltage Rating | 1.1 kV |
| Cable Type | Single Core |
| Number of Core | Single Core |
| Size | 1 sq mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Available Size | 0.25 Sq mm to 25.00 Sqmm |
View Complete details








Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Insulation Material | Fibreglass |
| Wire Gauge | 0.25 Sqmm to 25.00 Sqmm |
| Max Temp | 180°C |
| Conductor Size | 1 sqmm |
| Conductor Material | B/C+SS |
| Voltage Rating | 1.1 kV |
| Cable Type | Single Core |
| Number of Core | Single Core |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Radiant |
View Complete details